Wirtualne biuro – czy rzeczywiście warto wybrać?

Sporo osób decyduje się na wirtualne biuro. Nie brakuje ludzi, którzy natomiast bardzo mocno się nad tym wszystkim zastanawiają… Jesteście w takim samym położeniu i również macie twardy orzech do zgryzienia związany z tym tematem? W takim razie warto przeczytać dzisiejszy artykuł, który pomoże Wam w rozwianiu wszystkich wątpliwości.

O czym mówią przepisy prawne?

Wiele osób twierdzi, że prawo w naszym kraju jest bardzo surowe dla wszystkich, którzy prowadzą przedsiębiorstwa. Macie takie samo zdanie? Wasza opinia to jedno, ale tak czy owak musicie dostosować się do przepisów prawnych, aby nie narazić się na przykre konsekwencje… Tutaj sprawa jest jasna – 25 września 2015 roku weszła w życie zmiana ustawy dotycząca swobody działalności gospodarczej. Mówi ona o tym, że wszystkie osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą muszą, nie ma żadnego odstępstwa od tej reguły, podać w dokumentach adres oraz tytuł prawny do swojego lokalu. Jak trzeba to interpretować? Generalnie chodzi o to, że nie można otworzyć przedsiębiorstwa bez podania dokładnej lokalizacji, gdzie będziecie świadczyć swoje usługi i wykonywać konkretne zadania.

Wirtualne biuro – co to jest za usługa?

W takiej sytuacji można zdecydować się wynająć zwykłe biuro stacjonarne. Problem jest jednak taki, że koszty będą naprawdę bardzo wysokie. O wiele lepiej po prostu wybrać opcję wirtualną. Dlaczego? Czym charakteryzuje się taka usługa? Na początek warto wiedzieć, że wirtualne biuro jest również nazywane e-biurem. To ogólnie usługa, która polega na wynajęciu miejsca prowadzenia działalności. Dzięki temu można uzyskać adres oraz tytuł prawny do lokalu i spełnić wszystkie wymagania prawne związane z powyższą ustawą, która już prawie 4 lata obowiązuje na terenie Polski. Wirtualne biuro to usługa świadczona przez firmy, które nie tylko posiadają przestrzeń biurową, ale także wykwalifikowanych pracowników. Oczywiście, dużo tutaj zależy od konkretnej umowy. Zazwyczaj jednak dzieje się tak, że to właśnie pracownicy wirtualnego biura załatwiają rozmaite kwestie związane z tak zwaną branżą papierkową. To oznacza, że nie trzeba na własną rękę zatrudniać takich specjalistów.

Najważniejsze plusy

Jakie są najważniejsze zalety wynikające z podjęcia takiego kroku? Bez cienia wątpliwości wirtualne biuro to rozwiązanie, które oznacza dużo mniejsze koszty w porównaniu do opcji stacjonarnej. Tutaj opłata miesięczna wynosi, w zależności od umowy, od kilkudziesięciu złotych do co najwyżej kilkuset złotych. Trzeba wziąć też pod uwagę fakt, że płacone pieniądze mogą być wpisane w koszty uzyskania przychodu – na skutek tego w późniejszym okresie można zapłacić mniejsze podatki. Wirtualne biuro to również outsourcing wielu usług, pomoc w założeniu firmy oraz w trakcie jej prowadzenia. Nie tylko adres wpływa pozytywnie na odbiór konkretnego przedsiębiorstwa. Pamiętajcie, że taka opcja to również nowoczesne, bogato wyposażone sale, które będą do Waszej dyspozycji na rozmaite spotkania z Klientami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *