Jak na żagle to tylko do Chorwacji

Chorwacja od lat cieszy się popularnością dorównującą Grecji pod względem czarteru jachtów, a powodem dla tego jest atrakcyjna linia brzegowa: Chorwację budują  1,244 wyspy, jak i również  8 Parków Narodowych, 11 Parków Krajobrazowych, które cechują się dość dużą dziewiczością przyrody. Zamieszkałych jest tylko ok. 45 wysp z ponad tysiąca wysp całego kraju, co jest głównym powodem do odkrywania tego pięknego kraju. Żyjąca z turystów Chorwacja dba także o to, żeby czarter jachtów był możliwy w większości chorwackich miast, na obszarze w zasadzie całego kraju: na Północnym i Południowym Adriatyku, w Dalmacji oraz w Istrii. Chorwackie mariny słyną z ich dużego poziomu bezpieczeństwa. Zakres cen w Chorwacji nie przytłacza swoją wysokością, a wszystkie drogi prowadzą do Chorwacji – obywatel Polski może się tam dostać większością środków transportu.

Jakie warunki muszę spełnić?

Do wynajęcia jachtu potrzebne jest wylegitymowane się ważnym patentem żeglarskim. Poza sprzętem do wynajęcie jest także osoba sterująca jachtem, a także zajmująca się obsługą urządzeń, znajdujących się na pokładzie, czyli szyper zwany częściej skipperem. Wiele tras czarterowych wiedzie z Włoch lub Czarnogóry, płynąc wzdłuż Adriatyku, by podziwiać dalmatyńskie wybrzeże rozciągające się od Brioni na północy do Korčuli na południu kraju.

 Warunki do żeglowania

Czarter jachtów w Chorwacji odbywa się w sezonie przypadającym na okres od maja do października (czasem wcześniej, czasem dłużej, zależy od pogody). W lecie praktycznie nie doskwierają warunki pogodowe, nawet wiatry należą do wiatrów umiarkowanych, czyli nie sprawiających kłopotów nawet mało doświadczonych żeglarzom.

Powody, dla których musisz skusić się na wynajem jachtu w Chorwacji

Oprócz wyżej wspomnianych należy zaznaczyć, że w Chorwacji panuje przyjemny dla ciepłolubów klimat: jest słonecznie, ale jednocześnie łagodnie. Wysoka temperatura wody splata się z wysoką temperaturą powietrza. Można kąpać się w wodzie nawet w 25°C w okresie letnim. Chorwacja to miejsce dla osób chcących obcować także z historią, której ślady w chorwackim krajobrazie są dość dobrze widoczne. Idylliczna wyspa Hvar jest bardzo popularnym przystankiem podczas wynajmu jachtu w tym kraju, znana z pachnących pól lawendy, wapiennych wzgórz i historycznych miejsc, takich jak Klasztor Franciszkanów. Dubrownik uważany jest za jeden z najbardziej urzekających miast w basenie Morza Śródziemnego i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Idealny do zwiedzania, dom wielu atrakcji kulturalnych, w tym 15-wiecznego pałacu Sponza i kolumny Orlanda. Starożytne rzymskie miasto Split jest również bogate w historię i kulturę, obejmując prawdziwą esencję Adriatyku.

O tym jak wygląda przykładowa trasa jachtami po Chorwacji i jak niewiele kosztuje ta przyjemność, dowiesz się na stronie https://sevenseas.pl/czarter-jachtu-chorwacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *